Szukaj

Informacja

Najczęściej kupowane

Doktor Ogrodnik Obornik granulowany 40L Zobacz większe

Doktor Ogrodnik Obornik granulowany 40L

Nowy produkt

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

57,00 zł brutto

Zrób zakupy za minimum 200 zł i otrzymaj darmową przesyłkę.

Więcej informacji

Obornik granulowany kurzo-bydlęcy -Skoncentrowany doskonały naturalny nawóz granulowany, wolno działający przeznaczony do zasilania wszystkich roślin ogrodowych. Zawiera aktywne biologicznie substancje stymulujące i aktywizujące wzrost i rozwój zarówno pędów jak i korzeni. Obornik trwale użyźnia glebę, magazynuje wilgoć, chroni przed erozją. Wnosi do podłoża próchnicę a wraz z nią pożyteczne życie biologiczne. 

 

Wydajność opakowań:

1 l wystarczy na ok. 10 roślin

  • 3 l wystarczy na ok. 30 roślin
  • 5 l wystarczy na ok. 50 roślin
  • 10l wystarczy na ok. 100 roślin
  • 20l wystarczy na ok. 200 roślin

Termin stosowania: cały rok 

 

Naturalny obornik był stosowany jako nawóz od niepamiętnych czasów przez człowieka. Po odkryciu nawozów sztucznych był niestety stopniowo przez nie wypierany. Obecnie "moda" na stosowanie obornika na szczęście triumfalnie wraca. Obornik prócz wnoszenia do środowiska glebowego składników odżywczych jak azot, fosfor, potas i mikroelementy, aktywizuje mikroflorę glebową, jest próchniczo twórczy, Panerai Replica Watches spulchnia glebę, zwiększa jej zdolność do zatrzymywania wody i składników odżywczych. Obornik dzięki tym właściwościom znakomicie poprawia żyzność i urodzajność nawożonych nim gleb.  

 

OBORNIK GRANULOWANY to suchy wysoce skoncentrowany (90% suchej masy) granulat naturalnego nawozu zwierzęcego.

 

ZASTOSOWANIE:

OBORNIK GRANULOWANY praktycznie można stosować jako nawóz pod wszystkie rośliny, nawet te doniczkowe. Szczególnie poleca się go na gleby wyjałowione, zniszczone, ubogie w składniki pokarmowe oraz żywą i martwą materię organiczną oraz w ogrodach w miastach lub w ich sąsiedztwie z uwagi na dużą zdolność obornika do neutralizacji niekorzystnych wpływów cywilizacji ( metale ciężkie, erozja, zanieczyszczenie gleby i wody).

 

 

ZALETY NAWOZU:

  1. Wysoka koncentracja składników odżywczych: 1 kg OBORNIKA GRANULOWANEGO równoważy dawkę 4 kg obornika surowego.

 

  1. OBORNIK GRANULOWANY charakteryzuje się stabilnością fizyczną i stałym zrównoważonym składem:

 

 

Sucha masa

90%

Masa organiczna

65%

Azot całkowity

4,0%

Azot organiczny

3,6%

fosfor

2,5%

potas

2,3%

magnez

1,1%

wapń

9,3%

Odczyn

pH 7

Stosunek węgla do azotu

9

mikroelementy

Fe, Mn, B, Mo, Zn, Cu

 -Jest nawozem ogólnego stosowania - nadaje się pod wszystkie rośliny zarówno uprawne (warzywa, drzewa i krzewy owocowe) jak i ozdobne ( kwiaty, drzewa i krzewy ozdobne, byliny, iglaki itd ).

-Forma suchego granulatu ułatwia wysiew i przechowywanie - nawóz nie zbryla się a magazynowany w zacienionym i chłodnym miejscu zachowuje pełnię swoich właściwości przez min. 3 lata.

 

Przy zachowaniu wszystkich pozytywnych cech tradycyjnego surowego obornika OBORNIK GRANULOWANY posiada czterokrotnie mniejszy ciężar i objętość, ponadto wyeliminowano tak charakterystyczny przykry zapach oraz obecność szkodliwych patogenów i nasion chwastów.

 -charakteryzuje się wydłużonym okresem działania, substancje odżywcze występują w nim w formie organicznej, powoli uwalniają się do środowiska glebowego zapewniając nawiezionej ziemi trwałą żyzność.

 -dzięki swoim właściwościom chłonnym i buforowym przeciwdziała negatywnym skutkom dawkowania nawozów sztucznych i pestycydów oraz zanieczyszczeniom cywilizacyjnym.

 -poprawia stosunki powietrzno-wodne gleby, uaktywnia i wzmacnia życie biologiczne podłoża oraz wnosi próchnicze kwasy huminowe, chroni glebę przed erozja, wzmacnia jej właściwości samoobronne.

 -jest nawozem bezpiecznym, idealnie nadaje się do zasilania każdej grupy roślin a zwłaszcza do uprawy zdrowych i lepszej jakości roślin jadalnych, które mogą spożywać spokojnie dzieci i alergicy.

 

TERMIN NAWOŻENIA:  stosujemy przez cały sezon wegetacyjny od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Opakowanie :40 L

Wydajność: 84m3-250m2

UWAGA:

Ze względu na wagę nawozu i konieczność wysyłki każdego w osobnej paczce. Darmowa dostawa (ponad 200 zł) nie dotyczy zakupu większej ilości tych nawozów. Darmowa wysyłka obejmuje np jeden worek obornika granulowanego 25kg i inne przedmioty, których waga łącznie nie przekracza 30 kg

Produkty powiązane