Szukaj

Informacja

Najczęściej kupowane

SUMIN Mocznik nawóz azotowy 3 kg Zobacz większe

SUMIN Mocznik nawóz azotowy 3 kg

Nowy produkt

29 Przedmioty

12,00 zł brutto

Zrób zakupy za minimum 200 zł i otrzymaj darmową przesyłkę.

Więcej informacji

Sumin Mocznik Przeznaczenie i stosowanie: Mocznik zawiera azot w formie amidowej, ulegającej stopniowym przemianom w glebie do form mineralnych, amonowej i azotanowej, pobieranych przez rośliny. Jest przydatny i skuteczny w przedsiewnym oraz pogłównym nawożeniu wszystkich gatunków roślin uprawnych. Może być stosowany na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o odczynie bardzo kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo wapnowanych, pod wszystkie rośliny w uprawie polowej, na terenach zieleni, roślin warzywnych, ozdobnych, drzew i krzewów owocowych oraz trawników. Nawóz można stosować do opryskiwania drobnokroplistego o stężeniu 1-2 % (10-20 g mocznika na litr wody). Mocznik stanowi dobre źródło azotu do kompostowania w dawce 1,5-3,0 kg na m3 kompostowanej masy. Dawkowanie i sposób nawożenia Dla uniknięcia strat azotu, mocznik zastosowany pogłównie wymieszać z glebą.podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Przed wysiewem można mieszać z solą potasową lub siarczanem amonu. Nie mieszać z innymi nawozami azotowymi. Stosować w okresie intensywnego wzrostu roślin, nie później niż do końca lipca. Nie wysiewać na zbyt zimną glebę, gdy jej temperatura jest niższa niż 12°C. Roślina Dawka nawozu w kg/1 00m2

*Uwaga! Połowa dawki przed siewem/sadzeniem, reszta 3-4 tygodni później
Środki ostrożności i warunki BHP
Chronić przed dziećmi. Nie jeść, nie pić podczas stosowania produktu. Unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. Nie wdychać pyłu. Stosować rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy. Zawartość/ pojemnik usuwać do zamykanego pojemnika lub unieszkodliwiać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wysoka koncentracja azotu w formie amidowej o wydłużonym działaniu. Dobre wykorzystanie azotu przez rośliny. Sprzyja ograniczeniu akumulacji azotanów. Nawóz uniwersalny, doskonały do opryskiwania. Do użytkowania przedsiewnego i pogłównego. Nie zbryla się trwale. Może być mieszany z innymi nawozami stałymi.

Produkty powiązane